Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Burası avatar hakkındadır.

muratavatar'ın hikayesi

yueninfani
    yueninfani
    Admin

muratavatar'ın hikayesi Empty muratavatar'ın hikayesi

Mesaj  yueninfani Ptsi Nis. 13, 2009 7:41 pm

Muratavatar.blogcu.com böyle bir hikaye hazırlamış.Ben de izin alıp koydum.
    muratavatar'ın hikayesi Iqhif4
    Avatar ve arkadaşları Ozai'yi yenmişler ve 4 Ulusu uyum içinde yaşamalarını sağlamıştır.Tüm arkadaşlar otururken Aang:

-Arkadaşlar ben bir şeye çok takılıyorum;Sokka dönerek:

-Söyle Aang belki biz yardım edebiliriz;der Aang:

-Nasıl ediceksin ama neyse ben yinede söyleyeyim ,Avatar'ın yani benim görevim 4 Ulusu uyum içinde yaşatmak değilmi''Evet derler''
    4 Ulus,bakın 4 Ulusu.Hava gezginleri nerede,tüm keşişler nerede.Ben aslında 3 ulusumu uyum içide yaşattım yani;Sokka:

-Hayır Aang öyle deme lütfen;der Zuko dönerek:

-Aang biliyorsunki keşişler yaşamıyorlar;Aang bu cevaba karşılık:

-Bende biliyorum bunu Zuko ama yinede Avatar'ın görevlerinden birini eksik yapmış sayılıyorum der;artık hava iyice kararmıştı ateş yakıp ısınmaları lazımdı,Zuko:

-Ben gidip biraz odun toplayayım;der ormana gider ve tuhaf bir ses duyar Zuko geçen birini görür ve ateş bükme uygular fakat gördüklerine çok şaşırır.Karşısındaki kişi hava büküyordu.Zuko ona şunları söyledi:

-Sende kimsin ve nasıl hava büküyorsun;Der yabancının sesi duyulur:

-Haha hiç güleceğim yoktu,bir hava bükücüye nasıl hava büktüğünü soruyor;der ve Zuko:

-Gerçektenmi;der ve yabancıyı alır Aang'in yanına gider Aang:

-Zuko bu yabancıda kim;der Zuko:

-O bir hava bükücü der;Aang:

-Ne!Der ve ona'Diğer,diğer keşişler,hava bükücüler nerede;der Yabancı:

-Onlar en son Güney Su Kabilesine gittiler ama Batı Hava Tapına'ğına dönecekler;der Aang:

-Yaa inanamıyorum,bu nasıl olur ;Ve yabancı sözünü bölerek:

-Evet herkez yaşamadığını sanıyordu o gün Sozin o kuyruklu yıldız sayesinde çok güçlüydü,saldırdı hiç okadar ateşi bir arada görmemiştim.Sonra herkezi alıp kaçtık kaçarken çok güçlü bir kasırga yaptık,Sozin bizi yok edemediğini anladı ama gururuna yediremedi herkeze Keşişleri ve Hava Bükücüleri yok ettim dedi.;Aang:

-Peki Adın nedir?

-Adım Gao;İroh döner ve

-Bu çok inanılmaz bir olay peki ailen nerede:

-Ailem Köz adasında;Toph dönerek:

-Sen bize şaka falanmı yapıyorsun,Köz adasında hiç hava bükücü yokki;der Gao dönerek:

-Sen öyle san.Ailem birer ateş bükücü gibi yaşıyorlar,ama hiç ateş bükme bilmiyorlar;Sokka söze karışır:

-Çok ilginç.Köyümüzdeki yaşlılar hep masallarda Keşişlerin bir yere saklandığını anlatırdı,çok doğruymuş;der ;Katara'da:

-Evet.Gao peki diğer bükücüler ve keşişler niye Hava Tapınakları'na yerleşmiyorlarda,Ulus ulus,ada ada geziyorlar;Gao şöyle der:

-Ailem bir daha oraya dönmemek için yemin etmişler.Ailem beni unutmuşlardı,geri dönemediler.Tek ben kalmıştım,saklandım hava bükerek kaçtım.Şuana kadar Avatarı aradım.Kardeşim Tai hala kayıp onuda bulurmuyuz lütfen;Aang:

-Kardeşin Tai'yi buluruz.Tai nerede şuan:

-Size nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum,Tai bir hava bükücü ama,Ozai'ye destek veren biriydi,Ozai yenilince çok perişan olmuş;Katara bağırarak:

-Sen hangi yüzle geliyorsun,hangi yüzle.Senin kardeşin yüzünden ,kardeşin gibilerin yüzünden neler çektik haberin varmı.Babam hapise girdi.Bunlardan haberin varmı;Toph dönerek:

-Katara sakin olurmusun,o onun kardeşi onun suçu değilki;der Katar Toph'a dönerek:

-Ne mâlum onunda kardeşi gibi olmadığı;Gao dönerek:

-Bana inanmıyorsanız inanmayın.Bende belki anlayış gösterirsiniz sanmıştım ama çok kötü yanılmışım.Aang dönerek:

-Gao gel sen lütfen bize aldırma;der ve Gao'da aralarına katılır.Gao acaba gerçektende doğrularımı söylüyor,yoksa oda kardeşi Tai gibi kötü birisimiydi?

Forum Saati C.tesi Mayıs 11, 2024 7:04 pm